کاهش استفاده از ماسک های خارجی غیر متراکم به تصمیم ستاد ملی کرونا بستگی دارد.


وزیر کشور درباره کاهش استفاده از ماسک در فضاهای باز غیر متراکم گفت: این موضوع باید در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری شود.

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی در پایان جلسه ستاد ملی کرونا در پاسخ به ایسنا درباره ادامه استفاده از ماسک گفت: دو نظر در این زمینه وجود دارد که باید در ستاد ملی کرونا مطرح شود. استفاده از ماسک در داخل منزل الزامی است و همچنین برای کسانی که دارای نقص یا بیماری زمینه ای هستند استفاده از ماسک مورد تاکید است اما در فضاهای باز غیر متراکم ممکن است بتوان استفاده از ماسک را کمی کاهش داد که در مورد آن بحث شده است. باید در ستاد ملی کرونا تصمیم گیری شود.

وی افزود: در جلسه امروز موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رشد بیماری های عروق کرونر در برخی از کشورها که افزایش یافته است مورد بررسی قرار گرفت و بررسی شد که آیا نیازی به اعمال محدودیت برای سفر یا بازگشت از این کشورها وجود دارد یا خیر. ” نه؟

وحیدی ادامه داد: در خصوص بازگشت مسافران نیز باید واکسن ایمن شده و آزمایشات PCR منفی انجام شود. در حال حاضر شاهد رشد این بیماری در برخی کشورها هستیم. از این رو نسبت به این موضوع حساس شدیم و مطالعاتی انجام شد تا در صورت لزوم سیاست های جدیدی اتخاذ شود.

وزیر کشور در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع حج اشاره کرد و افزود: در این جلسه بحث حج مطرح شد که خوشبختانه در حال حاضر وضعیت خوبی داریم و پیش بینی های لازم انجام شده است، هتل ها اما هماهنگ شده اند. با بیمارستان های عربستان». در صورت نیاز به بیمارستان ها منتقل می شوند اما تاکنون مشکلی نداشته ایم.

وحیدی با تاکید بر لزوم تزریق نوبت سوم واکسن کرونا، گفت: در گذشته تاکید زیادی بر دوز سوم شده بود، اما با کاهش بیماری ممکن است به نظر برسد که تزریق دوز سوم ضروری نیست، اما تاکید کنید که دوز سوم باید تزریق شود. .

وی ادامه داد: در این جلسه سایر زائران نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پیش بینی های لازم برای اربعین انجام شد و موارد مختلفی در نظر گرفته شد. وضعیت کلی هم بررسی شد که الحمدلله خوب است اما نباید غفلت کنیم که کم توجهی می تواند ما را از جایی سرریز کند.

انتهای پیام


Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها