نتانیاهو بحران سیاسی رژیم صهیونیستی را شعله ور کرد


گزارش یک رسانه عربی از برگزاری چندین انتخابات در رژیم صهیونیستی؛ وی به تشریح اقدامات نتانیاهو علیه دشمنان داخلی خود پرداخت و نوشت که نتانیاهو آغازگر بحران سیاسی رژیم صهیونیستی بوده است.

به گزارش ایسنا، روزنامه العربی الجدید در گزارشی نوشت: به نظر می رسد بحران سیاسی و حزبی در اسرائیل که اکنون این رژیم را ویران کرده است، از دیرباز به دلیل اختلافات ایدئولوژیک و تضادهای مذهبی و اجتماعی وجود داشته است، اما واقعیت آن است. و ریشه ها کاملاً متفاوت هستند.” در واقع، بحران با تصمیم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل برای فرار از محاکمه به اتهام فساد و رشوه و انحلال دولت چهارم وی در 24 دسامبر 2018، و خصومت ها و توافقات شخصی با نتانیاهو برای بخشی از مردمی که سیاست خود را آغاز کردند آغاز شد. کار دستیاران او در سه دهه پیش این بحران را عمیق تر کرد.

تصمیم نتانیاهو برای برگزاری انتخابات جدید در 26 دسامبر در حالی اتخاذ شد که ائتلاف حاکم او ابتدا با یک بحران جدی با آویگدور لیبرمن، متحد تاریخی او و رهبر حزب اسرائیل خانه ما مواجه شد. ائتلاف حاکم در نوامبر، اگرچه تصمیم نتانیاهو در واقع به دلایل شخصی انگیزه داشت.

در ادامه این گزارش آمده است که این موضوع مربوط به تصمیم پلیس رژیم صهیونیستی و دادستان کل کشور است که تحقیقات جنایی علیه نتانیاهو و همسرش سارا به اتهام فساد و رشوه خواری از جمله اهدای غیرقانونی هدایایی به نتانیاهو و همسرش آغاز کردند. افراد. . آنها ثروتمند بودند و او سعی کرده بود با نونی موزیک، ناشر روزنامه یدیعوت آحارونوت، معامله کند تا شلدون ادلسون، صاحب روزنامه اسرائیل هیوم را متقاعد کند که هفته نامه رایگان برای منافع مالی منتشر نکند. آسیبی نمی رساند نتانیاهو همچنین متهم است که معاملات مشابهی با آرنون میلیونز، مالک وب‌سایت والا در آن زمان انجام داده است و گمان‌هایی وجود دارد که او و یکی از بستگانش در یک معامله زیر دریا با آلمان دست داشته‌اند.

در این گزارش آمده است: نتانیاهو از مبارزات انتخاباتی 9 آوریل 2019 برای تضعیف مشروعیت پلیس و دادستان کل کشور استفاده کرد، او وارد یک کارزار انتخاباتی تحریک آمیز علیه دشمنان خود شد و از هیچ چیزی دریغ نکرد، اما در نهایت نتیجه انتخابات تقریبا برابر بود. و پس از پیوستن لیبرمن به مخالفان و وتو کردن هر دولتی به رهبری نتانیاهو، هیچ ائتلاف دولتی تشکیل نشد. اگرچه حزب نتانیاهو نسبت به سایر احزاب برتری عددی داشت، اما این اقدام لیبرمن منجر به انحلال کنست و انتخاب مجدد وی در 17 سپتامبر 2019 شد. در دومین انتخاباتی که در همان سال برگزار شد، تقریباً همان نتایج تکرار شد، به طوری که رژیم صهیونیستی مجبور به برگزاری سومین انتخابات شد.

در دوم مارس 2020 سومین دوره انتخابات رژیم صهیونیستی برگزار شد اما این بار اتفاق بی سابقه ای رخ داد و ایمن عوده رئیس فهرست مشترک احزاب عربی این بار اعلام کرد که آماده پیوستن به ائتلاف دولتی است. . در نتیجه این انتخابات، یک دولت مشترک به رهبری نتانیاهو و گانتز تشکیل شد، اما این دولت تنها یک سال دوام آورد و اندی، این دولت در 16 مارس 2020 به قدرت رسید و در 6 آوریل 2021 پایان یافت.

در این گزارش آمده است: در مارس 2021، چهارمین انتخابات اسرائیل برگزار شد که در آن بنت و شریک سیاسی وی در حزب «یمینا»، ایلت شاکید، آشکارا با ماندن نتانیاهو در دولت مخالفت کردند و در نهایت یک دولت ائتلافی متشکل از 8 حزب تشکیل دادند. دولت جدیدی به ریاست نفتالی بنت تشکیل شد. با این ترکیب، دولت بنت توانست برای اولین بار نتانیاهو را از ریاست جمهوری برکنار کند. اما اتکای دولت جدید به یک حزب اسلام‌گرا و یک حزب چپ‌گرا، مرتس، راه را برای نتانیاهو هموار کرد تا ائتلاف را از بین ببرد و مشروعیت یهودی و صهیونیستی آن را مورد تردید قرار داد.

به گزارش ایسنا، در نتیجه تلاش های نتانیاهو، نمایندگان کنست (پارلمان اسرائیل) امروز (چهارشنبه) در مرحله مقدماتی به لایحه انحلال رای مثبت دادند.

به گزارش رویترز، تعداد آرای مثبت 110 نفر بود.

انحلال کنست اولین گام به سوی پنجمین انتخابات سراسری در حدود چهار سال گذشته است.

لایحه انحلال کنست پس از مرحله مقدماتی، فردا پنجشنبه در اولین بررسی و دوشنبه آینده در بررسی دوم و سوم به رای گذاشته می شود.

انتهای پیام


Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها