مراکز سنجش سلامت مبتدیان از فردا آغاز به کار می کنند


به گفته رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، فرآیند سنجش سلامت نوآموزان مدارس از 21 خردادماه آغاز می شود و پایگاه های سنجش از فردا (چهارشنبه 10 تیرماه) فعال می شود و مردم می توانند. برای ورود بپیچید.

به گزارش ایسنا، برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی هر ساله با هدف شناسایی و مداخله به موقع اجرا می شود که هم اکنون ضریب پوشش دانش آموزان در طرح سنجش به 99.5 درصد و آمادگی تحصیلی رسیده است.

چه پارامترهایی در ارزیابی سلامت مورد ارزیابی قرار می گیرند؟

بر اساس دستورالعمل ابلاغی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، برای کلیه نوآموزان ورودی پایه اول در سال تحصیلی 1401-1402 و باقیمانده سنجش قبلی سنجش سلامت انجام می شود. سال تحصیلی .

در پایگاه های ارزیابی پایه بینایی، بینایی رنگ، شنوایی، گفتار، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی-حرکتی، اندازه گیری توده بدن، قد، وزن، دهان و دندان، بیماری های پوستی (پوست و مو) و بیماری هایی که نیاز به مراقبت های ویژه دارند. همچنین وضعیت واکسیناسیون توسط یک متخصص مراقبت های بهداشتی در محل آزمایش انجام می شود.

مبتدیانی که مشکوک به مشکل در هر یک از مراحل غربالگری بینایی، شنوایی و فیزیکی هستند و باید به مرحله تخصصی ارجاع داده شوند، طبق دستورالعمل تست‌کنندگان طیف بینایی، شنوایی، جسمی و اوتیسم، مراحل دیگر را ادامه خواهند داد.

مدارک مورد نیاز برای انجام ارزیابی ها در پایگاه های اطلاعاتی

– اصل شناسنامه دانش آموزان و اولیا

– کارت واکسیناسیون تکمیل شده

– یک عکس 3 در 4

– مبلغ 600000 ریال که فقط توسط دستگاه یا درگاه پرداخت الکترونیک قابل دریافت می باشد.

به گفته رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سنجش سلامت برای دانش آموزان مناطق محروم پنج درصد رایگان، 10 درصد نیم بها و برای دانش آموزان عشایری رایگان است.

انتهای پیام


Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها