مراسم باشکوه تاسوعا و عاشورای حسینی امسال در بم برگزار می شود

مراسم باشکوه تاسوعا و عاشورای حسینی امسال در بم برگزار می شود

ایسنا/ کرمان رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان بم گفت: متاسفانه در دو سال بحران کرونا نتوانستیم مراسم تاسوعا و عاشورا را برگزار کنیم که خوشبختانه امسال محقق می شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بم در گفت وگو با ایسنا، به تشکیل این نهاد اشاره کرد و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی نهادی در جمهوری اسلامی ایران است که به دستور امام خمینی (ره) بعد از سال 57 ایجاد شد. انقلاب است و در حال حاضر تحت رهبری جمهوری اسلامی است.» این سازمان در اول تیرماه ۱۳۶۰ به عنوان نهادی مستقل و منسجم وابسته به ولایت فقیه ایجاد شد. از مرداد 1397 حجت الاسلام محمد قمی ریاست این سازمان را بر عهده داشت.
حجت الاسلام محمد علی آبادی افزود: این تشکل از دل مردم و برای مردم است و کارهای زیادی توسط مردم انجام شده است. شاگردان مدرسه جعفر صادق.
وی سازمان تبلیغات اسلامی را محلی برای ترویج دین و فرهنگ اسلام دانست و افزود: همانطور که از نام این سازمان مشخص است، تبلیغات اسلامی و ترویج اسلامی برگرفته از فرهنگ دینی است که هر جامعه ای به آن نیاز دارد، واکر، ما آنجا را می بینیم. مشکلات اجتماعی است، از خود فاصله گرفته اند و بزرگوارانی که در این زمینه هستند باید تلاش کنند.
وی گفت: یکی از مهم ترین مسائل هیئت های مذهبی است که خود نمازگزاران و هیئت ها در جامعه بسیار تأثیرگذار بودند که توانستند همه مسائل دینی را به مردم منتقل کنند و در زمان ایجاد این تشکل، هیئت های مداحی نیز به عنوان هیئت های مذهبی حضور داشتند. اماکن مذهبی در شهر بسیار فعال هستند و در ماه محرم به وضوح دیده می شوند.
وی یادآور شد: متأسفانه در دو سال بحران کرونا نتوانستیم مراسم تاسوعای عاشورا را برگزار کنیم که خوشبختانه امسال برگزار می شود.
علی آبادی حضور روحانیت در سازمان تبلیغات را بسیار مهم دانست و افزود: روحانیت می تواند نقش مهمی در نشر آثار فرهنگی و دینی داشته باشد و رویکرد سازمان تبلیغات این است که یک روحانی بتواند در هر کدام نقش امام را ایفا کند. محله و کوچه و روستا. و در تمامی مسائل فرهنگی و مذهبی نقش داشته باشد. سازمان تبلیغات باید ارتباط بین روحانیت و مردم به ویژه نسل جوان را تقویت کند.
وی با بیان اینکه در بحث بارداری تنها مسائل اقتصادی مطرح نیست، گفت: اگر مبانی شکل گیری گره ذهنی جامعه در این زمینه به دلیل عوامل فرهنگی مورد توجه قرار گیرد باید با ارائه راهکارها و گفتمان سازی فرهنگی به آن پرداخت. در آغوش گرفتن
علی آبادی درباره نیازها و نتایج تبلیغات گفتمان سازی جمعیت محور افزود: ذهنیت شکل گرفته در جامعه نسبت به فرزندآوری به سمت اولویت های دیگر مانند معیشت، اشتغال و تحصیل بر فرزندآوری سوق پیدا کرده است که بنده در حل و فصل موفق بوده است. بحران جمعیت
وی با بیان اینکه ارائه راهکارهای فرهنگی با پیگیری مسائل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در حل بحران جمعیت موثر است، تصریح کرد: تبلیغات در این زمینه باید به گفت و گو منجر شود و این همان مقوله ای است که مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید داشتند. این.
علی آبادی گفت: مشکلات اقتصادی فقط در این مقطع نیست، بلکه در هر دولتی با بحران های اقتصادی مواجه بوده ایم که باعث می شود از سیره پیامبر و دستورات قرآنی خود عقب بمانیم.
وی ادامه داد: کنترل جمعیت مشکلی است که در دهه 70 رخ داده است که متأسفانه متوقف نشده است و حتی مقام معظم رهبری نیز این موضوع را برطرف کردند و همه باید این موضوع را تلاش کنیم و فرصت کمی برای بچه دار شدن وجود دارد و تا 8 سال در در آینده باید در ایران افزایش جمعیت داشته باشیم و اگر این مهم محقق نشود تا 20 سال آینده ایران با مشکل مواجه خواهد شد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: دشمن ما همانطور که نظاره گر رشد فکری و فرهنگی مردم ما در پرتو شکل گیری انقلاب اسلامی بود، به دنبال ایجاد نفوذ فکری و فرهنگی است تا در نهایت رفتار ملت ما به چیزی تبدیل شود. آنها می خواهند.”
وی گفت: دشمن ما همانطور که نظاره گر رشد فکری و فرهنگی مردم ما در پرتو شکل گیری انقلاب اسلامی بود، به دنبال ایجاد نفوذ فکری و فرهنگی است تا در نهایت رفتار ملت ما آن چیزی باشد که می خواهند.
علی آبادی تصریح کرد: اهمیت «تبیین جهاد» و تحلیل ابعاد مختلف آن پس از تأکید مکرر رهبر معظم انقلاب بر هیچکس پوشیده نیست. وقتی می فرماید «جهاد تبیین تکلیف قطعی و فوری است» اجرای صحیح بند او را واجب می دانند زیرا معنای جهاد در اسلام کاملاً روشن است. بنابراین انتخاب این کلیدواژه از سوی مقام معظم رهبری حاکی از اهمیت و ترسیم راهبرد جهاد است.
وی گفت: دستیابی به تمدن نوین اسلامی مسیر روشنی است که مقام معظم رهبری در 40 سال دوم انقلاب برای ما ترسیم کرده اند و البته دستیابی به آن تمدن لوازمی دارد که مهمترین آن تحقق فرهنگ اسلامی است. در جامعه.”
وی ادامه داد: هر چند این مؤسسات و خانه های قرآنی شهرستان با تلاش دست اندرکاران و فعالان این بخش اقدامات خوبی انجام می دهند اما کافی نیست و باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.
این مسئول گفت: فعالیت های قرآنی و دینی برای داشتن تولید بهتر در جامعه اسلامی به سبک انقلاب و نظام اسلامی باید از همه توان خود در این زمینه استفاده کنیم. در حال حاضر 30 موسسه قرآنی دارای مجوز در این شهرستان فعالیت دارند.

انتهای پیام


Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها