مدودف: روابط روسیه و آمریکا در حال حاضر “صفر مطلق” است


معاون رئیس شورای امنیت روسیه امروز (دوشنبه) تاکید کرد: وضعیت کنونی روابط روسیه و آمریکا در حال حاضر در پایین ترین سطح یعنی صفر مطلق است.

دیمیتری مدودف، معاون عضو شورای امنیت روسیه گفت: “ما در حال حاضر هیچ رابطه ای با ایالات متحده نداریم. وضعیت در سطح کلوین صفر است و امروز نیازی به توقف آن نیست و نیازی به انجام این کار نیست.” ، به اسپوتنیک گفت. این برای مذاکره با آمریکا نیست، برای روسیه مضر است.»

وی خاطرنشان کرد که برای بررسی آغاز مذاکرات جدید با ایالات متحده در مورد تمدید معاهده جدید کاهش تسلیحات استراتژیک (شروع جدید) نیز خیلی زود است.

مدودف افزود: “این به تصمیم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بستگی دارد. به عنوان فردی که مستقیماً با توافقنامه استارت جدید که در سال 2010 امضا کردم، در ارتباط بود، اکنون بدترین زمان برای مذاکرات بیشتر است.” ممکن است. “

معاهده جدید استارت در حال حاضر تنها معاهده کنترل تسلیحات باقی مانده بین دو قدرت هسته ای جهانی است که در سال 2026 منقضی می شود. مسکو و واشنگتن مذاکرات خود را در مورد یک توافق آینده آغاز کردند، اما مذاکرات آنها در سال جاری به ابتکار ایالات متحده پس از آغاز توافق به بن بست خورد. مذاکرات عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ماه فوریه.

در اوایل ژوئن، وزارت امور خارجه اعلام کرد که اگر مسکو حسن نیت و شفافیت بیشتری در مورد زرادخانه هسته ای خود نشان دهد، ممکن است از سرگیری مذاکرات را بررسی کند.

انتهای پیام


Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها