ساخت قطعات حفاظتی لاستیکی کمپرسی سنگ معدن با ساپورت گل گهر


ایسنا/ کرمان معاون فنی و مهندسی مجتمع گل گهر از احداث قسمت محافظ لاستیکی کامیون های کمپرسی مواد معدنی با حمایت گل گهر خبر داد.

مصطفی عبداللهی گفت: این قطعه توسط گروه صنعتی صراط فتح سیرجان و با حمایت شرکت معدنی صنعتی گل گهر و شرکای پیمانکاران گهر و آرمان گهر ساخته شده است.

وی با بیان اینکه یکی از با ارزش ترین قطعات زنجیره فولاد و معدن کشور کمپرسی لاستیکی است، گفت: تولید این قطعه نیازمند سرمایه گذاری عظیمی است که شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در گام اول، رویکرد کاهش مصرف را این امر قرار داده است. بخشی را در دستور کار قرار دهید.

معاون فنی و مهندسی مجتمع گل گهر تصریح کرد: تاکنون دو اقدام برای کاهش مصرف کمپرسی مواد معدنی تدوین و اجرا شده است که شامل روکش لاستیکی معدنی و محافظ لاستیکی بود.

عبداللهی افزود: گارد محافظ لاستیکی که توسط شرکت آلمانی RUD با نام تجاری SideFlux طراحی و تولید شده است، مانع از آسیب دیدگی دیواره تایر می شود اما در معادن به دلیل وجود سنگ های تیز و عدم دید کامل لاستیک ها توسط راننده به ویژه لاستیک. پشت مردمک، پارگی لاستیک دیواره کناری چندین بار اتفاق می‌افتد و گاهی لاستیک‌هایی با سطح آج مناسب، به دلیل پارگی دیواره کناری توانایی ادامه کار را از دست می‌دهند و پیمانکاران مجبور به تعویض لاستیک‌ها می‌شوند.

عبداللهی بیان کرد: بر اساس تفاسیر فوق، پروژه ساخت حفاظ لاستیکی توسط گروه صنعتی صراط فتح سیرجان در دستور کار قرار گرفت و اولین نمونه برای تست عملیاتی بر روی کمپرسی یکی از پیمانکاران در منطقه گل گهر نصب شد، بنابراین که در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش عملیاتی، تولید انبوه باید شروع و بر روی کلیه کمپرسی ها و سایر ماشین آلات معدنی نصب شود.

وی افزود: این قطعه نه تنها در معادن منطقه گل گهر، بلکه در تمامی معادن ایران مورد استفاده قرار می گیرد و به کاهش مصرف لاستیک و کاهش ارز در خارج از کشور کمک می کند.

معاون فنی و مهندسی مجتمع گل گهر با تشکر از همکاران واحدهای تعمیرات و آپارات شرکت های گوهر همکار و آرمان گهر که در مراحل ساخت و ساز و انتقال دانش و تجربیات خود را در اجرای پروژه یاری کردند، گفت: بیایید باشیم.

انتهای پیام


Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها