جشن شکرگزاری آزادسازی قنبر آباد شیخی

جشن شکرگزاری آزادسازی قنبر آباد شیخی

ایسنا/ کرمان مراسم تشکر از رهاسازی آب قنات شیخی قنبرآباد شامگاه دوشنبه 30 خردادماه با حضور محمد برزنگ فرماندار بم، محمد برشان مدیرعامل مرکز قنات استان کرمان و تنی چند از هموطنان برگزار شد. شهروندان

محمدعلی معقول رئیس اداره جهاد کشاورزی در حاشیه این مراسم گفت: حیات در گرو آب است و آب ارزشمندترین هدیه ای است که خداوند متعال به موجودات زنده داده است؛ آب مایه حیات و سرآغاز حیات است. زندگی برای همه موجودات زنده

وی افزود: حساسیت این موضوع به حدی بود که رسانه های داخلی و خارجی به آن پرداختند تا جایی که مسئولان امر را وادار به در دستور کار قرار دادن به دنبال بازگشایی قنات کردند.
معقول خاطرنشان کرد: منطقه قنات بم یک منطقه جهانی منحصر به فرد است که در این محدوده جغرافیایی کوچک با 50 رشته قنات داریم که می توان قنات قنبر شیخی را یکی از قنات های پرآب این منطقه دانست.
وی افزود: دهم اردیبهشت ماه به ما اعلام شد که مسیر این قنات مسدود شده است که پیگیری شد و با بیش از شش اکیپ 24 ساعته توانستیم قنات پیاز را باز کرده و آب رهاسازی کنیم.
معقول گفت: امروز شاهد رهاسازی این قنات با دبی بیش از 300 لیتر در ثانیه به طول دو کیلومتر و با 50 مایل چاه و بالغ بر 400 لیتر تحت پوشش این قنات هستیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی بم تصریح کرد: بیش از 400 کیلومتر آواربرداری و حفاری هشت متر تاج چینی در مسیر 8 حلقه چاه، تخلیه کامل یک حلقه چاه و حفر چاه هفت متری جدید انجام شد.
لازم به ذکر است در این مراسم از چند تن از خوانندگان عملیات احیای این قنات تقدیر و تشکر به عمل آمد.

جشن شکرگزاری آزادسازی قنبر آباد شیخی

انتهای پیام


Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها