تکلیف کف کفش های حاشیه دار چه می شود؟


اگرچه قسمت کوچکی از یک مجسمه که شامل یک بند کفش است، ابتدا با خبر سرقت آن و حالا با خبر تعویض آن بدون هماهنگی با هنرمند – پرویز تناولی – حاشیه ساز شد و حالا گفته می شود این بند کفش جمع آوری خواهد شد. .

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی ایسنا، بند کفش سرقت شده از مجسمه پرویز تناولی به ارزش 40 میلیون تومان که قرار بود توسط فردی معرفی شده توسط این هنرمند بازسازی و جایگزین شود، پس از مدتی قابل توجه ساخته شد. اظهارات وکیل بدون هماهنگی نصب شد و این اقدام مورد انتقاد قرار گرفت.

تندیس تناولی فرزند و مدیر موزه پرویز تناولی در این خصوص به ایسنا گفت: امروز ناگهان بند کفشی که نساخته بودیم و تایید نکردیم و کفش به کفش است ظاهر شد.

مشاهده اطلاعات بیشتر:

* یک جفت کفش که خودسرانه روی مجسمه تناولی نصب شد!
* سرنوشت جفت کفش گران قیمتی که دزد گرفت را دنبال کنید!

* تکلیف تسمه های مجسمه تناولی به سرقت رفته چه می شود؟

انتقادات وکلای این هنرمند اما یک طرف قضیه است و از سوی دیگر باید نظر مراجع ذی صلاح را درباره این حادثه جویا شد. در همین راستا و برای بررسی این موضوع با مجید قادری معاون فرهنگی و هنری سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت وگو کردیم تا اظهارات وی را درباره این اتفاق بشنویم.

قادری در گفت وگو با ایسنا، توضیح داد: خود پیمانکار پارک احساس کرد که باید وارد عمل شود و در نتیجه بدون هماهنگی این بند کفش را پوشید که نه مورد تایید ما بود و نه خانم تناولی که او هم با معلم رفت. خودش در تماس است؛ «بنابراین دستور دادیم فوراً او را ببرند».

قادری همچنین در پاسخ به این سوال که این اقدام چقدر ناشی از ناهماهنگی بین دستگاه هاست؟ وی گفت: برای این کار باید مجوز می گرفتیم و دلیل اصلی اینکه ما دستور عقب نشینی این بند کفش را دادیم این بود که هماهنگی نکردند. چون با دختر ارباب به توافق رسیدیم و یک نفر را معرفی کنند تا دوباره آن بند کفش را بسازد.

وی افزود: این فرد حسن نیت داشت اما به هر حال ممکن است آشنایی کاملی نداشته باشد و دستور دادیم بند کفش ها را جمع کنند.

انتهای پیام


Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها