افق شهید چمران فراتر از عالم مادی بود


ایسنا/ قم رئیس اتاق فکر اسلامی دانشگاه های کشور با بیان اینکه افق شهید چمران تنها عالم مادی نبود، گفت: مادی گرایی اومانیسم مانند کرم است و وقتی آن را بالا می بریم سعی می کند به جهان بازگردد. زمین.”

حجت الاسلام و المسلمین محمدمهدی گرجیان روز گذشته در مراسم گرامیداشت روز ملی بسیج اساتید که همزمان با سالروز شهادت مصطفی چمران در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا(س) برگزار شد، با اشاره به اینکه روز شهادت این شهید والامقام در محضر مقام معظم رهبری درخواست کردم که روز شهادت ایشان به عنوان روز بسیج معلم نامگذاری شود، وی گفت: مقام معظم رهبری از این طرح در رابطه با همه ابعاد شهید چمران استقبال کردند. یک معلم برجسته

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) شهید چمران را الگوی انسان های بزرگ می دانستند و می گفتند مثل شهید چمران بمیر، گفت: فرشتگان چرا به ابعاد وجودی انسان توجه نکردید وقتی خداوند خلیفه می آفریند. در زمین مخالفت کردند.

رئیس اتاق فکر اسلامی دانشگاه های کشور با اشاره به اینکه خداوند در پاسخ به فرشتگان فرمود آنچه من می دانم، شما نمی دانید، گفت: شهید چمران که رتبه اول رشته خود را داشت همه چیز را کنار گذاشت و آمد. به بیابان‌ها و دفاع کرد. او به انقلاب پرداخت تا این فرشتگان را شرمنده کند.

وی با بیان اینکه افق شهید چمران تنها عالم مادی نبود، تاکید کرد: انسان مادی گرایی مانند کرم است و وقتی آن را بالا می بریم سعی می کند به زمین و جایی که بوده برگردد.

گرجی افزود: شهید چمران نه تنها افق ماده و افق عقل را درید، بلکه به عالم خدا راه یافت.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه امروز با پدیده مسلمانی مادی گرایی مواجه هستیم، تصریح کرد: امام خمینی (ره) ابتدا به آزادی خواهان فرمودند که به راه راست بازگردند و سپس شهید چمران را به عنوان الگوی این مردم معرفی کردند.

رئیس اتاق فکر اسلامی دانشگاه های کشور با ادعای اینکه شناسنامه انسان را خداوند تعیین کرده است، یادآور شد: خداوند وقتی می خواهد به بندگانش نگاه کند، آن نظر را ائمه (ع) و انسان های کامل می کنند.

وی با اشاره به اینکه این افراد هم خود و هم خدای خود را می شناختند، گفت: ما روحانیون باید راستگو باشیم و در مواردی از افرادی مانند شهید چمران درس بگیریم.

انتهای پیام


Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها