اختتامیه همایش بین المللی نهضت ترجمه و نشر مفاهیم دفاع مقدس در ملایر


ایسنا/ همدان معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر در مراسم اختتامیه اولین همایش بین المللی نهضت ترجمه و نشر مفاهیم دفاع مقدس استان همدان با عنوان «پرواز اندیشه ها، روایت ماندگار» از میزبانی این شهرستان خبر داد. گفت: این همایش شهریورماه سال جاری در دانشگاه ملی ملایر برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، سلمان اسماعیلی روز سه شنبه 30 خردادماه در نشست هماهنگی اختتامیه همایش بین المللی نهضت ترجمه و نشر مفاهیم دفاع مقدس استان همدان اعلام کرد که شرایط لازم برای این امر فراهم شده است. اجرای این رویداد مهم فرهنگی در ملایر.

اسماعیلی با بیان اینکه فرهیختگان از 20 کشور جهان در پایان این همایش در ملایر حضور دارند، افزود: هر کدام از این فرهیختگان می توانند سفیران فرهنگی کشور خود باشند.

وی گفت: محور اصلی این همایش با موضوع ادبیات پایداری و معرفی کتاب های «من رضا هستم» در شرح زندگینامه شهید «داریوش (رضا) ساکی»، کتاب «حاج جلال» بود. در شرح زندگی نامه پدر شهیدان حاجی بابایی و ترجمه کتاب الکرخ، «احمد روستایی» به عنوان شهید معرفی شده است.

اسماعیلی تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت های شهرستان برای اجرای بهترین اختتامیه همایش بین المللی نهضت ترجمه و نشر مفاهیم دفاع مقدس استان همدان استفاده شود.

وی خواستار آمادگی لازم از سوی دانشگاه ملی ملایر برای میزبانی مناسب این همایش شد و گفت: باید تمهیدات لازم برای بازدید فرهنگیان از اماکن مذهبی و گردشگری ملایر به عنوان یکی از برنامه های موازی این همایش فراهم شود.

فرماندار ویژه ملایر نیز بر لزوم برپایی نمایشگاه توانمندی های شهرستان در حاشیه این همایش تاکید کرد.

اسماعیلی فرهنگ انقلاب، ارزش های دفاع مقدس و ارزش های اسلامی را بسیار غنی و سرشار از جهاد، ایثار و شهادت دانست و افزود: این شهرستان بستری آماده برای گسترش مفاهیم دفاع مقدس و ترویج است. فرهنگ ایثار و شهادت با تقدیم 1100 شهید.

فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: با وجود چنین فرهنگ غنی و گنجینه هایی چون شهدا، جانبازان و ایثارگران در تولید محتوا برای گسترش مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس کم نداریم.

وی با تاکید بر اینکه بحث امروز نحوه ارائه محتوا است، گفت: هنوز نتوانسته ایم محتوای مفاهیم دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت را مطابق با سلیقه مخاطب ارائه کنیم. و نسل جوان امروز».

جانشین استاندار همدان سرود «سلام فرمانده» را شکلی موفق از مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس خواند که کاملاً جهانی شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان برگزاری همایش بین‌المللی ترجمه و نشر مفاهیم دفاع مقدس در استان همدان را نیز در این راستا دانست. با منویات رهبر فرزانه انقلاب و صدور انقلاب و ارزش های دفاع مقدس. اولین همایش بین المللی نهضت برای ترجمه و نشر مفاهیم دفاع مقدس، یک جنبش جهانی در استان همدان تشکیل شد.

سردار مهدی ظفری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان ملایر و ظرفیت های بالای این شهرستان در فرهنگ ایثار و شهادت گفت: اختتامیه این همایش به ملایر واگذار شد و امیدواریم بتوانیم دیگری را کشف کنیم. اتفاقی بزرگ با همفکری و همدلی این شهر.

ظفری با بیان اینکه افتتاحیه این همایش برای اولین بار در کشور در دانشگاه بوعلی سینای همدان برگزار شد، افزود: باید شهدای والامقام و خاطرات و وصیت نامه های آنان را به گونه ای نو معرفی کنیم و از آن نهراسیم. هر چیزی در آن جهت

وی با بیان اینکه اگر انقلاب می خواهد رشد کند باید کل جامعه رشد کند تصریح کرد: با این قاعده که جامعه ما منتظر ظهور است باید حرکت کنیم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان همدان تصریح کرد: برای اشاعه ارزش ها و مفاهیم دفاع مقدس، هر فرد در جامعه باید احساس کند که زنده است. شهید چاره ای جز انجام کارهای بزرگ نداریم.

ظفری ادامه داد: در طول تاریخ افراد کمی بزرگ شده اند اما جامعه امروز ما مانند تاریخ گذشته نیست و بزرگانی داریم که تاریخ ساز شده اند.

وی به وجود ظرفیت‌های بالا در نظام دینی و ولایی جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: این ظرفیت‌ها قابلیت رشد ارزش‌ها را دارد به گونه‌ای که گمنام‌ها و نمادهای بزرگ همچون مادران شهدا بزرگ شوند.

ظفری با تاکید بر اینکه باید جریان ولایی را در جامعه گسترش دهیم گفت: باید انقلاب اسلامی را به تمام دنیا صادر کنیم.

رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی غرب کشور نیز در این نشست مطرح کرد: در برگزاری این گونه همایش ها باید روحیه مقاومت ایران اسلامی را به جهانیان صادر کنیم.

میثاق گودرزی ادامه داد: امروز در برهه ای از تاریخ هستیم که با برگزاری همایش بین المللی نهضت ترجمه و انتشار مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس، تاریخ سازی خواهیم کرد.

انتهای پیام


Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها